Fót Városi Könyvtár hivatalos weboldala

Nyitvatartás

Jelenleg zárva vagyunk.Nyitva leszünk: szerda (2018-11-14) 10:00 - 18:00 között

Fóti Könyvforduló

Önkéntes támogatók, segítők jelentkezését várjuk!

Elindult a Fóti Könyvforduló megvalósítása!

Ez a világszerte és már Magyarország számos településén is létező kezdeményezés arról szól, hogy többnyire lakossági összefogással, közösségi tervezéssel létrehozunk olyan kültéri vagy beltéri „könyvespolcokat”, ahol a lakosság elhelyezheti az otthon feleslegessé vált könyveit és mások azokat ingyen elvihetik, ezáltal felhívva a figyelmet az olvasásra és közösségi hasznosításra.

Egy korábbi Facebook bejegyzés vetette fel a fóti megvalósítás ötletét és az arra adott reakciókon felbuzdulva eldöntöttük,  hogy elindítjuk a megvalósítást.

Számba vettük a lehetséges helyszíneket és átbeszéltük a lehetőségeinket, mind a kivitelezés, mint a finanszírozás tekintetében. Terveink szerint egységes külalakú, idő- és rongálásálló könyvmegállókat telepítünk Fóton.

Hamarosan elindul a munka: tervezzük a könyvszekrényeket és kiválasztjuk a tényleges helyszíneket, beszerezzük az engedélyeket, stb.

A megvalósítást és a működtetést a Fóti Városszépítő Egyesület, Fóti Környezetbarátok Csoport, Fóti Somlyó tó Lakossági Csoport és a Fóti Városi Könyvtár vállalta.

Mivel még nagyon sok feladat vár ránk, várjuk támogatók, megvalósításban részt vevők jelentkezését!

Helytörténet kutatás

Egyedülálló helytörténeti gyűjteményünk a központi könyvtárban helyben használható.